pulse.gym.kh@gmail.com

Пн - Сб с 8:00 до 22:00
Нд с 8:00 до 20:00

ВИДИ СПОРТИВНОГО ХАРЧУВАННЯ

Все спортивне харчування можна поділити на такі складники:

Амінокислоти. Амінокислоти – це невід’ємна частина білка, без якого наш організм не може нормально функціонувати. Існують замінні та незамінні амінокислоти. У спортивних добавках, як правило, є й ті та інші, причому в концентрованому вигляді. Найбільше амінокислот міститься в молочних і м’ясних продуктах, проте вживаючи тільки звичайні продукти, для заняття спортом достатню їх кількість не набереш – необхідні додаткові амінокислоти.

Протеїн чи протеїнові коктейлі. Протеїн – це білок, необхідний для будови м’язів. Протеїн – це найкраще та найнеобхідніше спортивне харчування для набору маси. Як правило протеїн продається в порошковому вигляді, який необхідно пити, змішуючи його з водою або молоком. Для нормального зростання м’язів необхідно приблизно 2 г білка на 1 кілограм ваги на день. З їжі ми можемо отримати за день не більше 80гр (просто більше продуктів з вмістом білка з’їсти досить проблематично), тому нам на допомогу приходить протеїн або протеїновий коктейль. Зазвичай виробники протеїну пропонують продукт із вмістом білка від 40 гр до 80 гр на 100 гр порошку, та як правило чим дорожчий протеїн, тим більше в ньому білка. Без протеїну набрати достатню м’язову масу неможливо.

Креатин. Креатин – це речовина, яку п’ють багато спортсменів для отримання додаткової енергії на тренуванні. Насправді, креатин дозволяє зробити більше, ніж ми можемо. З одного кілограма м’яса можна отримати всього 2 г креатину, а цього достатньо лише для забезпечення нормальної роботи організму в процесі життєдіяльності. Якщо випити креатин за півгодини до початку тренування, то під час її проведення організм звільнить додаткову енергію, яка дозволить зробити більше звичайного (підняти більшу вагу, зробити більше підходів, довше бігти тощо).

Протеїновий ізолят. Це практично той же протеїновий порошок лише без вмісту в ньому вуглеводів. Його одержують шляхом переробки натуральних молочних та м’ясних продуктів. Його головна перевага у тому, що він швидко засвоюється. Його можна вживати при нестачі білка в організмі та при занятті спортом.

Гейнер. Гейнери – це спеціальні харчові добавки, які містять велику кількість протеїну з додаванням до нього вуглеводів. Гейнер дуже швидко засвоюється організмом, його рекомендують приймати до початку тренування та після неї для заповнення організму необхідною кількістю білка.

Жироспалювачі. Жироспалювачі – це спеціальні харчові добавки, які призначені для швидкого розщеплення підшкірного жиру. Працює ця харчова добавка за принципом зниження апетиту. До складу входять різні речовини для зниження ваги, серед яких кофеїн та діуретики. Перед тим, як користуватися такими харчовими добавками, варто проконсультуватися з лікарем дієтологом.

Добавки типу ZMA. У таку добавку входить велика кількість вітаміну В6, магнію та цинку. Ці три складові викликають виділення гормону тестостерону, що сприяє зростанню м’язової маси.